evcilclub

Ramazan yayını için sokak kedileri toplatıldı

Ramazan yayını için sokak kedileri toplatıldı

BirGün gazetesinin haberine göre Sultanahmet meydanında ramazan ayında yapılan televizyon programı için, sokak hayvanları belediye tarafından toplatılmış.

Ramazan yayını için sokak kedileri toplatıldı

HAKAN DEMİR

Sultanahmet Meydanı, ramazan ayı sebebiyle iftar ve sahur etkinlikleri için belediye tarafından tekrar düzenlendi. Düzenleme sonrası Nihat Hatipoğlu’nun da canlı iftar programı yaptığı meydandaki kedi ve köpek sayısında ciddi bir azalma olduğunu gören hayvanseverler, belediyenin kedi ve köpekleri toplattığını belirtiyor.

BELEDİYE GÖREVLİLERİ KEDİLERİ AĞLA TOPLAMIŞ
Uzun süredir meydandaki kedi ve köpeklerin bakımını gönüllü olarak üstlenen hayvansever Ayten Törün uygulamanın yalnızca bu yıla has olmadığını söylüyor. İki yıl önce de ramazanda meydandaki köpeklerin toplatıldığını söyleyen Törün, köpekleri ancak iki aylık çabası sonrası geri getirebildiğini belirtti.

Ayten Törün, kedi ve köpeklerdeki azalmayı 15 gün önce farkettiğini belirterek “Fatih Belediyesi’nin kafetaryasının ve meydandaki Ersoy Büfe’nin orada 30 civarı kedi vardı, şu anda ise 5 kedi var. Eski adliye civarında da tüm kediler toplandı, şu an çok az kedi var. Geçen sabah besleme yaparken tanımadığım bir kadın kedileri geri getirdiler mi diye sordu. Kim getirecek dediğimde önceki akşam belediye ekiplerinin kedileri ağla yakaladığını, sorduğunda ise kısırlaştırmaya götürüyoruz dediklerini söyledi” dedi.

Yazının devamı için: birgun.net

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. nursen dedi ki:

    Çoğu insan bu evren sadece onlar için var edildiğini sanarak yaşıyorlar ne acıklı. Lütfen tüm sokak hayvanlarına sahip çıkalım. Evimizde tabagimizda kalan yemekleri bir poşet içine koyup dışarı çıktığınızda bir kedi veya köpek için ona versek bu bile bir damladir.önce vicdan

BİR YORUM YAZ