evcilclub

Obez Köpekten Mucize Zayıflama

Obez Köpekten Mucize Zayıflama

Obez Köpekten Mucize Zayıflama. Dachshund (Fino) ırkı köpek sahibinin uyguladığı diyet ve egzersizler ile 25 kilodan, 5 kiloya düştü. Süper zayıflama hikayesi.

Obez Köpekten Mucize Zayıflama

ABD’nin Ohio eyaletinde yaşayan Dachshund (Fino) ırkı köpek, sahibinin onu sürekli abur cubur ile beslemesi ve egzersiz yaptırmaması nedeniyle aşırı kilo almış ve 25 kiloya kadar yükselmiş. Irk standartları 4-5 kilo olması gereken Dennis isimli bu köpek için 25 kg ağırlık obezite anlamındaydı.

Köpeğin bu halinden çok rahatsız olan, köpeğin sahibi Brooke Burton, Dennis’e verdiği pizza, hamburger, cips gibi yiyecekleri artık vermese de, Dennis’in o kiloları geri vermesi mucize sayılırdı.

Burton’ın hemşirelik okuyan kardeşi, köpeğin bu halini görünce ona yardım edebileceğini düşündü ve Burton’ı ikna ederek Dennis’in bakımını üstlendi. Haziran 2013’ten bu zamana kadar Dennis ile yakından ilgilenen genç bayan, onu bu sürede yalnızca kuru mama ile besledi ve düzenli egzersiz programı uyguladı. Egzersizleri zamanla artırdı ve Dennis geçen sürede tam 20 kilo verdi.

Yürüyen Sosise Benzetiyorlardı

Köpeğinin yeni haline inanamayan sahibi Burton’ın anlattıklarına göre,

-Kilolu olduğu zamanda kısa bacakları ve şişman karnı ile yürüyen bir sosise benzeyen Dennis birkaç adım yürüdükten sonra bile bile nefes nefes kalıyordu. Ancak şimdi koşuyor, sincapları kovalıyor ve sürekli oyun oynamak istiyor. Şimdi o da çok mutlu, onun bu halini gördükçe bizde çok mutluyuz diyor.

Kaynak: Dış basın kaynaklarından derleme yapılmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ