evcilclub

Mırlama rekortmeni kedi

Mırlama rekortmeni kedi

Mırlama rekortmeni kedi. İngiltere’de yaşayan 13 yaşındaki Merlin isimli kedi, en yüksek desibelli evcil kedi mırlaması ile Guiness Rekorlar Kitabı’na girdi.

Mırlama rekortmeni kedi

İngiltere’de yaşayan Merlin isimli kedi, mırlaması ile Guiness Rekorlar Kitabı‘na girmeyi başardı. Tüm kedilerin ortak alışkanlıklarından biri olan mırlama, genelde insanların sevdiği bir sestir. Hatta çoğu zaman sırf kedi mırladığı için, onu sevmeye devam ederiz. Ancak 13 yaşındaki Merlin’in mırlaması pek sevilecek şekilde değil. Çünkü Merlin mırlarken 100 desibel ses çıkarabiliyor. Bir bulaşık makinasından daha fazla ses çıkartabilen Merlin için sahibi Tracy Westwood;

“Televizyon izlerken Merlin’i odadan çıkartmak zorunda kalıyoruz. Yemek yerken ise daha da çok mırlıyor Bazen saç kurutma makinası çalışırken bile Merlin’in mırlamasını duyabiliyorum.” diyor.

Mırlama rekortmeni kedi

13 yaşında siyah beyaz bir kedi olan Merlin, mırlama konusunda daha önce Dünya Rekorunu 70 desibel ile elinde bulunduran başka bir İngiliz kedi Smokey’i 100 desibel ile geride bıraktı. Şuanda en yüksek desibelli evcil kedi mırlamasında Guiness Rekorlar Kitabı’nda Merlin yer alıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ