evcilclub

Köpek Sahipleri için 5 Sıcak Hava Tavsiyesi

Köpek Sahipleri için 5 Sıcak Hava Tavsiyesi

Köpek sahipleri için 5 sıcak hava tavsiyesi. Sıcak bahar ve yaz günlerinin tadını köpeğiniz ile birlikte çıkarma yolları. Köpekler ve yaz mevsimi.

Köpek Sahipleri için 5 Sıcak Hava Tavsiyesi

Kısa kış günleri geride kalıp, sıcak ve uzun günler gelmeye başladığında heyecanlanan ve enerjisi artan yalnızca insanlar değildir. Köpekler de, ilkbaharda kendilerinden geçecek kadar heyecanlı ve mutlu olurlar. Soğuk kış günlerinde köpeğiniz ile birlikte yaptığınız egzersizleri ve yürüyüşleri hatırladığınızda, bol güneşli ve sıcak havalarda gezmenin ve eğlenmenin ikinizin de hakkı olduğuna inanacaksınız.

İşte size köpeğiniz ile sıcak havanın tadını çıkarabileceğiniz birkaç tavsiye;

1- Açık alanları değerlendirin

Köpek Sahipleri için 5 Sıcak Hava Tavsiyesi

Köpeğiniz ile birlikte sıcak günlerde, piknik, orman yürüyüşleri veya deniz kenarında oyunlar oynamayı unutmayın. Hem siz hemde köpeğiniz için mükemmel bir deşarj yöntemi olacağından şüpheniz olmasın. Ormanda veya bir deniz kenarında oynayacağınız oyunlar, tüm stresinizi alacak ve yazı daha mutlu geçirmenizi sağlayacaktır. Bir dal parçası veya bir sopa bile size ihtiyacınız olanı vermeye yetebilir. Köpeğinizi denize veya suya sokmaktan çekinmeyin. Elinizdeki sopa ile fırlat-getir oynayın.

2- Egzersiz sürelerini artırın

Köpek Sahipleri için 5 Sıcak Hava TavsiyesiKöpeğiniz ile birlikte kışın yaptığınız yürüyüşleri ve egzersizleri düşündüğünüzde, ılık havalarda veya parlayan güneşin altında egzersiz yapmak hem köpeğiniz, hemde sizin için daha eğlenceli ve kolay olacaktır. Bu nedenle sıcak havalarda egzersiz sürelerinizi artırın. Özellikle sabahları yapacağınız yürüyüşlerde ve egzersizlerde, park alanlarında geçireceğiniz süreleri mutlaka artırın. Hem beden sağlığınız hemde ruh sağlığınız için, köpeğinize ve kendinize bu ödülü verin.

3- Mümkün olduğunca köpeğinizi serbest bırakın

Köpek Sahipleri için 5 Sıcak Hava TavsiyesiSıcak havalarda köpeğiniz ile birlikte özgür hareket etmeye çalışın. Eğer sosyal bir köpek sahibi iseniz ve yaşadığınız apartman veya bölgede tasmasız köpek dolaştırmak sıkıntı oluşturmuyorsa, köpeğinizi bol bol serbest bırakın. Onunla bezbol topları veya frizbi gibi oyuncaklar ile bol bol eğlenin. Göreceksiniz köpeğiniz ve siz çok daha mutlu olacaksınız.

4- Keyifli ruh halini eğitime de yansıtın

Bahar ve yaz aylarının verdiği rahatlık ve keyif halinden faydalanmalısınız. Bu aylarda yapılacak eğitimlere köpekler daha hevesli ve duyarlı olurlar. Keyifli bir köpek daha kolay öğrenir. Aynı şekilde sıcak havalarda köpeğiniz ile dışarıda daha fazla vakit geçirirken, bir yandan da onunla birlikte kısa eğitim tekrarları da yapabilirsiniz. Bu durum hem size hemde köpeğinize oldukça keyifli gelecektir. Siz eğitirken, köpeğiniz ise öğrenirken eğlensin.

5- Diğer evcil hayvanlar veya köpekler ile buluşmalara katılın

Köpek Sahipleri için 5 Sıcak Hava TavsiyesiKöpeğiniz ile birlikte sıcak havaların tadını çıkarmanın en güzel yollarından biri de sosyal etkinliklerdir. Köpek sahibi dostlarınız ile haftasonları güzel etkinlikler organize ederek, hem kendinize hem köpeklerinize sosyal bir haftasonu ısmarlayın.

Sıcak havalar ülkemizde her geçen gün kendini hissettirmeye başladıkça içimizdeki enerjide giderek artıyor. Bu coşkuyu en sadık dostumuz ile paylaşarak yaz mevsimini en güzel şekilde karşılamak ve geçirmek bizim elimizde. Köpek sahipleri için 5 sıcak hava tavsiyesi, bunun için size bir rehber sunuyor. Siz de kendi deneyimlerinizi yorum kısmında paylaşarak diğer ziyaretçilerimize tavsiyelerde bulunabilirsiniz. Keyifli ve enerji dolu bir yaz geçirmeniz dileğiyle.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ