evcilclub

Kimsenin Beğenmediği Köpek

Kimsenin Beğenmediği Köpek

Kimsenin beğenmediği köpek, İngiltere’de “Berkshire Battersea” barınağında kalıyor. İlk olarak 2013 şubat ayında, terkedilmiş bir sokak köpeği olarak barınağa alınan “Bisküvi” isimli köpek, o tarihten bu yana barınakta kalıyor.

Aradan 700 günden fazla geçmesine rağmen hala beğenilmeyen Bisküvit, barınakta geçirdiği süre içerisinde 4900 sahipsiz köpeğin yuva bulmasına şahit oldu. Şimdiye kadar yaklaşık 5000 kişi tarafından görülen Bisküvit kimseye kendini beğendiremedi. Melez bir sokak köpeği olan Bisküvit, köpek sahiplenmeye gelen ziyaretçilerin, cins köpekleri daha çok sevmesi nedeniyle sahipsiz kaldı.

Daha önce barınakta en uzun süre kalan köpekten, 22 kat daha fazla süre barınakta kalan Bisküvit’e yeni yıla kadar yuva bulmak isteyen barınak yetkilileri, çareyi medyada arıyor.

Birçok haber kanalı ve internet sitesine Bisküvit hakkında bilgi veren yetkililer, yılbaşına kadar Bisküvit’in yeni bir yuva bulmasını umuyor.

“evcilclub olarak biz de bu konuyu haber yaparak, ülkemizdeki barınaklara da örnek olmasını temenni ediyoruz. Barınaklarda kalan köpekler yuva bulamasa bile, bakımlarına devam edilmeli”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ