evcilclub

Kanarya Sesi

Kanarya Sesi

Kanarya Kuşları

Kanarya tarih deki en eski kuşlardan bir tanesidir. 14.yy’dan beri insanların büyük ilgi ve beğenilerini çekmektedir. Bu ilgi ve şevkat günümüz 21.yy’da da halen devam etmektedir. Kanaryalar insanların tepkisinin bu kadar çekmesinin bir faktörü kendilerine has müzikleridir.
Kanarya sesi sadece kuş severlerin değil duyma yetisine sahip herkesi adeta büyülemektedir. İnsanoğlu her zaman hoşuna gittiği bir sesi mutlaka büyük bir ilgiyle dinleyerek rahatlamaktadır. Bu seslerin arasında kanarya sesi’nin olduğu da doğrudur.

Kanarya Sesi’nin İnsanlar Üzerindeki Etkileri

Hayvanlar insanlar üzerinde rahatlatıcı bir etki yaratmaktadır. Gerek fiziksel olsun gerek görsel gerek de işitsel olsun insanları dinlendirmektedir. Kanarya Sesi ise insanları işitsel yönden insanları huzura sürüklemektedir. Bunun üzerine birde kendine has o muazzam ses eklenince, adeta insanoğlu için bir terapi başlar.
Kanaryaların bu büyüleyici seslerinin güzel olduğu kadar kanaryalara bakmak da özen isteyen bir görevdir. Kanaryaların bakımı;
– Günlük
– Haftalık
– Aylık
– 3 Ayda Bir olmak üzere yapılabilir.

Günlük olarak: Yemin ve su kabının ılık suyla temizlenmeli ve kurulanmalıdır. Eğer yemi azaldıysa yarısına kadar doldurabilirsiniz.
Haftalık Olarak: Kafes komple ılık suyla yıkanmalıdır (Demirleri dahil).
Aylık Olarak: Kafes komple özel kimyasallar kullanılarak dezenfekte edilmelidir.
3 Ayda Bir: Kafesin Kilitleri telleri kontrol edilmeli ve bakımdan geçirilmelidir.
Kanaryalar havasız mekanlar da bırakılmamalıdır. Yazın hava çok sıcak olmaması koşuluyla balkona veya pencere önüne kafesler koyulabilir. Kanaryalarınız temiz hava almasını sağlayın fakat aşırı sıcak veya aşırı soğuk alanlarda bırakmamaya özen gösterin hatta bırakmayın.
Eğer evinizde kanaryadan başka bir hayvan besliyorsanız kanaryanız ve diğer canlıları aynı odaya veya yakınlarına koymayın. Ortaya kötü sonuçlar çıkabilir.
Kanaryalar temiz kalmayı ve temizlenmeyi çok severler. Bu yüzden kanaryalarınızı uygun kaplarda temizlemelisiniz. Su miktarının 2cm’i geçmemesini öneririz. Kanaryanızın boğulmasını istemeyiz. Kanaryaların bu keyifli anlarını abah saatlerinde yaptırabilirsiniz. Nedeni iste temizlenen ve ıslanan kanaryanız akşam vaktine kadar kuruma zamanı bırakmalısınız. Bu sayede gece üşümemiş ve hasta olmamış olur. Hepinize kanaryalarınız ile keyifli anlar ve Kanarya Sesi ’nden uzak kalmamanızı dilerim.

kaynak: kanarya.com.tr

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ