evcilclub

İzmir Tire Köpek Barınağı

İzmir Tire Köpek Barınağı

İzmir Tire Köpek Barınağı hizmetleri ve faaliyetleri. Tire Köpek Barınağı iletişim adresi. Tire hayvan barınağı telefon numarası. Tire Barınağı’na nasıl gidilir?

İzmir Tire Köpek Barınağı

2006 yılında faaliyetlerine başlayan, İzmir Tire Belediyesi Köpek Barınağı, Ege Bölgesi’nin en güzel barınaklarından biri. 2010 yılında yenilenerek büyütülen barınak sadece sahipsiz ve yardıma muhtaç köpeklere hizmet etse de, barınak içerisindeki yeşil alan çok güzel değerlendirilmiş ve barınağa bir kafes ortamından ziyade çiftlik havası verilmiş.

Barınağa getirilen tavuk, ördek, kaz, tavşan, güvercin gibi kümes hayvanları için de, özel bir alan ayrılmış ve bu hayvanların bakımları da üstlenilmiş.

resim kaynağı: www.tire.bel.tr

Ödüllü Barınak

İzmir Tire Belediyesi Köpek Barınağı ödüllü bir barınak. Bir dönem medyada “Hayvanlara İşkence Ediliyor” iddalarına maruz kalan barınak, Bakanlık ve Sivil Toplum Kuruluşları’ndan aldığı ödül ve plaketlerle, bölgede örnek bir konumda.

Tire Köpek Barınağı, yönetim başarısı nedeniyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğü tarafından ödüllendirildi. 2011 ve 2013 yılları arasında ise sayısı 1000’lere ulaşan sokak hayvanını kısırlaştırarak ve daha fazlasını tedavi ederek, Haytap Hayvan Hakları Federasyonu İzmir Şubesi’nden iki kez plaket aldı.

Barınak Faaliyetleri

İzmir Tire Belediyesi Köpek Barınağı 6000 metrekare alan üzerine kurulu. 400 hayvan kapasiteli barınakta, 45 kafes ve 2 rehabilitasyon odası bulunuyor. 2 veteriner hekim, 2 bakım personeli ve 1 hayvan yakalama personeli barınakta görev yapıyor. Ayrıca sürekli olarak tedavi bölümünü geliştiren barınakta yakın zamanda ortopedi ameliyatları da yapılabilecek.

Barınak İletişim

Adres: Bayındır yolu 6. kilometre, İzmir

Telefon: 0232 512 33 21

Fax: 0232 511 20 77

e-mail: info@tirebelediyesikopekbarinagi.com

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ