evcilclub

İsviçre’de Kedi ve Köpek Yenilmesine Karşı Eylem

İsviçre’de Kedi ve Köpek Yenilmesine Karşı Eylem

İsviçre’de kedi ve köpek yenilmesine karşı eylem yapıldı. Ülke nüfusunun yaklaşık 3 te 1’inin kedi ve köpek eti yediği ülkede eylemciler 16 bin imza topladı. Kedi etinin kutlama yemeklerinde kullanıldığı, köpek etinin ise romatizmaya çare olduğu düşünülen ülkede, halk bu duruma karşı ayaklanmaya hazırlanıyor.

Ülke nüfusunun yaklaşık 3 te birinin kedi ve köpek yediği ülkede. Kedi ve köpek yenilmesine karşı eylem yaparak bu olaya DUR! demek isteyen eylemciler tarafından 16 bin imza toplanarak meclise sunuldu. Avrupa Birliği üyesi olan ülkede kedi ve köpek eti satışı yasak, ancak insanların kendi hayvanlarını yemesi yasal. Ülkede hayvan haklarını savunan bir sivil toplum kuruluşu SOS Chats Noiraigue’nin başkanı Tomi Tomek yaptığı açıklamada;

“Bir politik öncü bize, halk ayaklanmadığı sürece parlamentonun bir şey yapmayacağını söyledi. Bu işi İsviçre halkının kendi kendine çözmesi gerekiyor. Mevcut durumda biz bir şey yapamıyoruz. Zira kanunlar insanların kedi ve köpek eti yemesini yasaklamıyor. Yiyenleri ihbar bile edemiyoruz.

Biz sadece kanuna tek maddelik bir satır eklenmesini istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Kedi, ülkenin bir çok bölgesinde kutlama yemeği olarak yeniyor. Noel yemeği menülerinde tavşan gibi beyaz şarap ve sarımsakla pişiriliyor.

Köpek ise, sosis yapımında kullanılıyor ve köpek etinin romatizmaya çare olduğu düşünülüyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ