evcilclub

Erzurum’da Hayvan Hakları Eğitim Semineri

Erzurum’da Hayvan Hakları Eğitim Semineri

Erzurum’da hayvan hakları eğitim semineri yapıldı. Seminere katılan ev ve süs hayvanı satıcıları ve yerel hayvan koruma görevlilerine sertifikaları verildi.

Erzurum’da Hayvan Hakları Eğitim Semineri

Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereğince, yerel yönetimlerce verilmesi gereken, hayvan hakları eğitimi, Çevre Kontrol Daire Başkanlığı Veterinerleri tarafından seminerle verildi.

Belediye encümen salonunda yapılan eğitim semineri 2 gün sürdü ve bölgedeki hayvan koruma görevlilerine özel eğitim ile ev ve süs hayvanları yetiştiricileri ve satıcılarına özel eğitim olarak 2 ayrı kategoride yapıldı.

Hayvan koruma görevlilerine özel eğitime 24, ev ve süs hayvanları yetiştiricileri ve satıcılarına özel eğitime ise 18 kişi katıldı. Seminerde 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereğince, hayvan ekolojisi, hayvan davranışı, hayvan bakımı ve beslenmesi, hasta hayvanların teşhisi, sahiplendirme ve kısırlaştırması hakkında bilgi verildi. Ayrıca tüm kursiyerlere Hayvanları Koruma Kanunu’da öğretildi. 2 günlük seminerin ardından kursiyerler sertifikalarını aldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ