evcilclub

Dilini toplayamayan Melissa Instagram fenomeni oldu

Dilini toplayamayan Melissa Instagram fenomeni oldu

Dilini toplayamayan Melissa Instagram fenomeni oldu. Scottish Fold cinsi kedi uzun dili nedeniyle sosyal medyada Einstein kedi olarak popüler oldu.

Dilini toplayamayan Melissa Instagram fenomeni oldu

Volgograd, Rusya’da genetik bir kemik hastalığına sahip olan Melissa isimli kedi, sosyal medyada fenomen oldu. Scottish Fold ırkı kediyi fenomen yapan şey ise, hastalığı nedeniyle az gelişen çenesinden dolayı dilini toplayamaması. Sosyal medyada “Einstein Kedi” olarak tanınan Melissa’nın Instagram’daki dili dışarda fotoğrafları 20.000’in üzerindeki takipçileri tarafından çok beğeniliyor.

Barcroft Tv’nin haberinde Melissa’nın bakıcısı kedisinin hikayesini şöyle anlatıyor;

“Melissa bir kez bacağını kırdı. Tedavi devam ederken birkaç hafta sonra bir kırık daha teşhis edildi. Aradan geçen zamanda veterinerler Melissa’nın kemik ve kıkırdak gelişiminde dejeneratif bozukluk olduğunu tespit ettiler. Bu hastalığı yüzünden alt çenesi de az gelişmiş durumda olan Melissa, dilini toplamakta güçlük çekiyor.”

My purrrfect Christmas blep👅 #catswiththeirtonguesout #catsofinstagram #cutepetclub #light

A photo posted by Melissa the Einstein Cat (@melissa_scottish) on

 Veterinerler ötenazi önerdi

Melissa’nın bakıcısı olan bayan Esther, hastalığın tedavisinin oldukça pahalı ve zor olduğu için veterinerler tarafından sevimli kediye ötenazi uygulamayı teklif etmişler. Ancak genç bayan kedisinden vazgeçmek istememiş.

Birçok doktor tedavinin çok pahalıya mal olacağını ve zaman ve çaba harcamamız gerektiğiniz söyledi. Bu yüzden Melissa için ötenazi uygulamayı tavsiye ettiler. Bu benim için bir şok oldu.
Ama ben ne olursa olsun, onun tedavisini sonuna kadar devam ettirmek istedim. Enjeksiyonlarını bile kendim yapmayı öğrendim.
Melissa’yı herkese tanıtmak için sosyal medyada fotoğraflarını paylaşmaya başladım.
Scottish Fold ırkı kediler basık kulakları ile herkes tarafından hemen tanınabilir, ancak Melissa’nın uzun dili bir ırk özelliği değildir. Bu, az gelişmiş alt çene kemiğinden kaynaklanır. Bu sayede Melissa tüm dünyada tanınmaya başladı.

Slooow looong tongue👅

A video posted by Melissa the Einstein Cat (@melissa_scottish) on

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ