evcilclub

Asya’da Köpek Eti Yenmesine Karşı Anlamlı Proje

Asya’da Köpek Eti Yenmesine Karşı Anlamlı Proje

ABD’de bulunan Humane Society International (HSI) derneği, Asya ülkelerinde köpek eti yenmesini önlemek adına bir proje başlattı. Projenin ilk uygulaması ile Güney Kore’de lokantalara satılmak üzere yetiştirilen 23 köpek kurtarıldı.

Asya’da Köpek Eti Yenmesine Karşı Anlamlı Proje

Humane Society International (HSI) derneği tarafından başlatılan proje ile, Asya’da lokantalara satılmak üzere yetiştirilen köpekler satın alınacak ve ABD’ye getirilerek sahiplendirilecek. Dernek üyeleri tarafından toplanan bağışlarla Güney Kore’ye giden dernek yetkilileri, Seoul şehrinde bir köpek çiftliği buldu. Çiftlikte, kötü şartlar altında yaşayan köpekler, özel yemeklerde kullanılmak üzere lokantalara satılıyordu. Dernek yetkilileri, çiftlik sahibi ile anlaşarak, belirli bir ücret karşılığında köpekleri satın aldı.

Çiftlik sahibinin, bölgedeki işsizlik ve imkansızlıktan dolayı köpek yetiştirip, köpekleri lokantalara sattığını öğrenen yetkililer, çiftlik sahibinin köpeklere karşılık aldığı para ile çiftçilik yapacağını bildirdi.

Çiftlikten alınan 23 köpek havayolu ile Washington’a getirildi. Veteriner kontrolünden geçirilen köpekler daha sonra barınaklara götürüldü. Barınaklarda köpeklerin bakımına devam edilecek ve yuva bulmaları sağlanacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.